MINDOK ČERNÉ HISTORKY 2

Katalogová cena bez DPH: 231 Kč

Katalogová cena s DPH: 279 Kč

Akční sleva 16 %

Vaše cena bez DPH: 194 Kč

Vaše cena s DPH: 234,50 Kč

  • Katalogové číslo: M43
  • Záruka (měsíců): 24
  • Termín dodání (dny): 1

Party hra - černé historky 2. další tajúplné příběhy


Černé historky 2. Jak se to vše mohlo stát? Černé historky jsou zapeklité, morbidní a mysteriózní záhady pro teenagery a dospělé s jakýmkoliv vztahem k hrám. Hráči se snaží zrekonstruovat celou historku pomocí otázek, na které jim moderátor odpovídá pouze "ano" nebo "ne". Strašidelná hra na jakoukoliv párty, k vodě nebo třeba na cestu autem.


Název: Černé historky 2

Originální název: Black stories 2

Rok vydání: 2005

Autoři: Holger Boesch

Výrobci: MINDOK, MOSES

Dovozci: MINDOK

Věk hráčů: Od 12 let

Doba hraní: Krátká hra do 20 minut

Černé historky

Po rozbalení nalezneme karty velmi dobré kvality a ve stejné kvalitě provedená česká a slovenská pravidla hry. I když tady nemůžeme mluvit jenom o hře, protože černé historky posouvají hraní na novou úroveň a na hranu žánrů.


Pravidla hry jsou velmi jednoduchá. Jeden hráč se stane moderátorem a vylosuje jednu kartičku. Sám si přečte obě strany karty a ostatním (jednomu až dvaceti hráčů) ukáže pouze lícovou stranu nebo jí jenom přečte. Na této straně je konkrétní černá historka - tedy jenom její konec. Co tomuto konci předcházelo nebo zjistit jak vlastně příběh probíhal, to je úkolem ostaních hráčů. Ti se mohou moderátora ptát tak, aby jim odpovídal "ano", "ne" nebo "není důležité". Kdo jako první příjde na to, jak se celý příběh odehrál, získal bod a hra může pokračovat. Hra většinou probíhá velmi zábavně, a to jak pro moderátora tak pro hráče. Dokonce i pro pozorovatele. Je neuvěřitelně zábavné sledovat myšlenkové pochody jednotlivých účastníků.


Výhody hry:

- Vynikající pro zapálené hráče her i pro úplné odpůrce společenských her. Možná první hra v historii, která dokáže tyto dva tábory stmelit.

- Pravidla jsou asi na 2 minuty. Dokonce i když si je nevyslechnete, příjdete na to pouhým pozorováním hry.

- Do hry mohou hráči (kromě moderátora) libovolně vstupovat a také z ní libovolně odcházet.

- I role pozorovatele je zajímavá.

- Hra nepotřebuje pevné místo - tudíž lze hrát za pochodu, v autě, na pláži, v restauraci, na párty, v čekárně, o přestávce. Jediné, co potřebujete, je vzájemně se slyšet.

- Hra maže rozdíly mezi inteligentnějšími a méně zdatnými hráči - příběhy jsou často postaveny tak, že přísně logické myšlení vás může svést na scestí. Často vítězí fantazie nad logikou.

- 50 příběhů je zábava na mnoho a mnoho hodin. Vyluštění jednoho trvá od 5 minut do cca jedné hodiny.

- Žádné čekání na tahy ostatních hráčů.Nevýhody:

- Příběhy jsou krvavé, není to hra pro malé děti.

- Pokud byste hráli striktně na body, je těžko říct, kdo je lepší, protože na správnou cestu vás může přivést otázka někoho jiného.

- Stejné karty nelze hrát opakovaně ve stejné skupině.


A co říci závěrem? Hra má ke kýči opravdu daleko. Příběhy jsou zajímavé, překvapivé, hra odsýpá tak rychle, jak hráči chtějí. Skupina se dobře baví, často i hlasitě směje.

Diskuze

V této diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky